Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... brevet,aport la capitalul social
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

brevet,aport la capitalul social

Va rog sa-mi raspundeti la urmatoarele probleme:
-ce obligatii fiscale are detinatorul de brevet de inventie daca acesta se constiuie ca aport in natura la capitalul social al unei SA.
-ce obligatii financiare are persoana care cesioneaza un brevet de inventie.
In momentul in care un brevet este aport la capitalul social nu exista obligatii de natura fiscala.